16.5 C
Tirana
24 / 02 / 2024

Takimi me Metën/ Yuri Kim: Partitë, dialog për të forcuar demokracinë e luftën ndaj korrupsionit! Të çohen para negociatat…!

Ambasada e SHBA në Tiranë ka zbardhur detaje nga takimi i Yuri Kim me kryetarin e PL-së Ilir Meta, në selinë e kësaj të fundit.

Në njoftimin e shpërndarë në rrjetet sociale, ambasada thekson se Kim ka nënvizuar nevojën që partitë politike të bashkohen për t’u përfshirë në dialog për të forcuar demokracinë dhe për të çuar përpara negociatat e Shqipërisë për anëtarësim në BE.

“Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim u takua sot me Kryetarin e Partisë së Lirisë, si pjesë e takimeve të saj të vazhdueshme me udhëheqës politikë shqiptarë.

Ajo përsëriti nevojën që partitë politike të bashkohen për t’u përfshirë në dialog konstruktiv që forcon demokracinë, lufton korrupsionin dhe çon përpara negociatat e Shqipërisë për anëtarësim të plotë në BE””, thuhet në njoftimin e SHBA.

/javanews

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x