20.5 C
Tirana
26 / 02 / 2024

“Shkatërrim prone dhe lëndë piroteknike”, i gjithë grupi i Rithemelimit përfundon në SPAK

Komisariati Nr. 1 në bashkëpunim me agjentët e BKH i kanë referuar materialet në Prokurorinë e Posaçme në lidhje me incidentet e dhunshme gjatë seancës plenare të së enjtes.

Ndryshe nga herën e kaluar, referimi nuk është bërë me emra konkretë, por materiali është referuar për grupin parlamentar të opozitës.

Mësohet se ata akuzohen për shkatërrim prone dhe përdorim i lëndëve piroteknike.

Më herët, gjatë incidenteve të mëparshme, i njëjti grup hetimor përcolli materialet në SPAK për Albana Vokshin dhe Flamur Nokën.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x