35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Malet e Uellsit/ Trupat e Armatosura të Shqipërisë dhe ato të Kosovës nisin stërvitjen marshuese më të vështirë në botë

Trupat e Armatosura të Shqipërisë dhe ato të Kosovës kanë nisur stërvitjen marshuese Cambrian Patrol. Kjo stërvitje, sipas ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi është më ndër më të vështirat në botë.

Trupat shqiptarë do të konkurojnë në Malet e Uellsit në Mbretërinë e Bashkuar mes 160 skuadrave elitare nga 30 vende të botës duke marshuar për 48 orë rreth 70 km me 45 kg pajime.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x