24.5 C
Tirana
23 / 06 / 2024

Vëzhgim/ Protestë apo sfilate mode?

Dje, në Prishtinë, por edhe në Tiranë, është zhvilluar një protestë. Shkak për këtë protestë është bërë përdhunimi i një vajze 11 vjeçare në Kosovë nga 5 djem.

Protesta ishte padyshim një akt i vlerësueshëm publik, madje për nga krimi i kryer, kjo protestë mund të ishte nga më të mëdhatë në historitë e protestave këndej e matanë kufirit.

Por në këtë botën tonë të çuditshme, ajo që ra në sy dhe që mori vëmendjen më të madhe të mediave, atyre online veçanërisht, ishte jo thelbi i protestës, por kush vajzë vip mori pjesë, a ishte vetëm apo me të dashurin, i foli ish partneres apo ktheu kokën anash, çfare kishte veshur vajza e Bigut dhe çfare marke i kishte syzet vajza e Perputhen… Po kjo këngëtarja nga Kosova pse u zu me kete tjetren dhe pse donte tja merrte mikrofonin…

Ky ishte mëkati që bënë vajzat e showbizit!

Dhe e bënë këtë në ditën më të keqe për to, në ditën kur kishin dale të përkrahnin një vajzë vetëm 11 vjeç…

Kjo është ngjarje për tu analizuar nga psiko-analistët më në zë jo vetëm në Shqipëri.  

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x