19.5 C
Tirana
18 / 05 / 2024

Përfundon pa fitues përballja me Ishujt Faroe në Air Albania, Shqipëria e mbyll e para në grup

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 sfida mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, e cila u zhvillua në stadiumin “Air Albania”.

Ndeshja ka qenë e qetë nga të dy skuadrat dhe nuk ka pasur shumë raste konkrete.

Ndeshja e ditës së sotme u zhvillua në kuadër të fazës eleminatore brenda grupit E për “Euro 2024”.

Kujtojmë se Kombëtarja shqiptare arriti një barazim të vlefshëm edhe në sfidën me Moldavinë, duke marrë një pikë e cila e kualifikoi në fazën tjetër të “Euro 2024”.

Sfida e mbrëmjes së sotme vendosi se Shqipëria do të mbetet kryesuese në grupin E.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x