12.5 C
Tirana
01 / 03 / 2024

Mirlind Daku, sulmuesi i Kombëtares vetëm pas 6 minutash lojë shënon supergol në Rusi (VIDEO)

Mirlind Daku shënoi golin e katërt këtë të dielë në Rusi. Për javën e 18-të në Premier Ligën ruse të futbollit, Rubin Kazani po fiton 0-1 në udhëtim kundër Baltika.

Dueli u zhbllokua pas vetëm gjashtë minutave lojë nga sulmuesi i Kombëtares. Daku mori një pasim të gjatë nga Vujacic prej mbrojtjes dhe me një prekje të lehtë nxori jashtë loje kundërshtarin.

Përballë portierit Dzhanaev, sulmuesi kuqezi nuk e pati të vështirë dhe të majtë e ndali sferën në rrjetë për golin e katërt sezonal.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x