24.5 C
Tirana
24 / 06 / 2024

Grup ‘ferri’, Shqipëria përballet me Spanjën, Kroacinë e Italinë, kundërshtarët më të vështirë

Kompletohet grupi B ku bën pjese Shqiperia per finalet e euro 2024 ne Gjermani, ku pas Spanjes, Kroacise kemi gjetur dhe Italine ne fund.

jane kundershtare shume te veshtire duke e kthyer grupin  B ne grup ferri.

Shorti:

GRUPI A: Gjermania, Hungaria, Skocia
GRUPI B: 
Spanja, Shqipëria, Kroacia, Italia
GRUPI C: 
Anglia, Danimarka, Sllovenia
GREPI D: 
Franca, Austria, Holanda
GRUPI E: 
Belgjika, Rumania, Sllovakia
GRUPI F: 
Portugalia, Turqia, Çekia,

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x