28.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

FOTO/ Lumi Bushtricë del nga shtrati, përmbyten disa fshatra në Tropojë

Lumi Bushtrica ka dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytje të tokave bujqësore në disa fshatra të Tropojës.

Po kështu edhe përrenjtë malorë, për shkak të prurjeve të shumta kanë shkaktuar dëme të shumta në fshatin Bujan, ku është dëmtuar ujësjellësi dhe rrugët e fshatrave.

Shirat e dendur kanë shkaktuar përmbytje kaotike dhe të pakontrollueshme në Tropojë.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x