12.5 C
Tirana
01 / 03 / 2024

Erion Braçe revoltohet me analistin: Kokëbosh, idiot shembullor, palaço, llum që fyeni këdo pa asnjë shkak

Erion Braçe ka reaguar ashpër ndaj analistit Arjan Curri, edhe pse nuk e përmend me emër.

Kjo, pas disa komenteve të këtij të fundit në një emision televiziv, ku komentoi fjalimet në Kongresin e PS-së, mes të cilëve edhe atë të Braçes.

“Rama është duke rritur fjalimit përdhunuese, aq sa deputetët, degatët fillojnë dalin nga salla dhe ai u thotë uluni, dhe disa të shkretë u ulën. Ka arritur në 140 minuta, ndërkohë që sfida e tij është të kalojë Fidel Kastron që fliste 4 orë.

Tjetra është një fjalim patetik, emocional i Braçes që ai do të rifitoi vëmendjen e kryeministrit dhe e treta është zonja Spiropali e cila ka kaluar çdo masë të adhurimit për kryeministrit apo edhe të servilizmit. Nuk e di se çfarë plani ka, që e ka filluar këtë lloj verbi”, tha Curri.

Si përgjigje ndaj tij, Braçe shkruan:

“Darka në TV është një çmendinë!

Kokëboshë, refuzues të një gjëje të thjeshtë-të lexuarin, të ngopur me veten e kjo si lë të lexojnë e as të dëgjojnë, idiotë shembullorë.

Mbi të gjitha, palaço që se kanë për gjë të fyejnë këdo, pa asnjë shkak!

Ne ane tjeter, ky llum qe ka folur pa hesap per vendimin e nje gjykate skandaloze ne favor te nje batakçiu, nuk guxon të flasë për vendimin e gjykatës më të rëndësishme të Europës për vrasjet më kriminale në 33 vite, vrasjet e 21 janarit

Ndaj as qe shihet ky llum”, shkruan ai.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x