36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

Dita pa makina jep efekte pozitive, përmirësohet cilësia e ajrit në Tiranë

Nisma e Bashkisë së Tiranës për “Ditën pa makina”, është reflektuar edhe në përmirësimin e cilësisë së ajrit.

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, ka publikuar të dhënat për kryeqytetin shqiptar, ku cilësia e ajrit në Tiranë vlerësohet shumë e mirë me 9.

Ndërkaq, një vëmendje, Bashkia e Tiranës i ka kushtuar dhe transportit alternativ, duke përfshirë jo vetëm autobusët elektrikë, por dhe shtrirjen e korsive të biçikletave.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x