14.5 C
Tirana
01 / 03 / 2024

Vetingu në Policinë e Shtetit/ Balla: Mekanizëm i domosdoshëm për të rritur besimin e qytetarëve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar në lidhje me vetingun në Policinë e Shtetit.

Balla thotë se ky është një mekanizëm i domosdoshëm vlerësimi, që rrit besueshmërinë e drejtuesve në këtë institucion dhe rrit besimin e qytetarëve.

“Procesi i vetëpastrimit të Policisë së Shtetit lidhet ngushtësisht me garantimin e integritetit të drejtuesve të Policisë. Për këtë qëllim do të vijojë vetingu i funksioneve drejtuese në Policinë e Shtetit si një mekanizëm i domosdoshëm vlerësimi, i cili rrit besueshmërinë e drejtuesve brenda organizatës, por edhe forcon besimin e qytetarëve. Përgëzime Trupave Vlerësuese dhe drejtuesve të AMP për punën voluminoze”, shprehet Balla.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x