24.5 C
Tirana
23 / 06 / 2024

Takimi me Yuri Kim/ Kryemadhi: Qëndruan dy orë, Meta është shumë interesant, të huajt e shohin si njeriun e balancave

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, ka deklaruar se Ilir Meta ne takimin me ambasadoren amerikane Yuri Kim eshte treguar shume interesan dhe se shihet si njeriu i balancave nga te huajt.

Monika Kryemadhi: Unë nuk kam qenë në takim. Në dijeninë time ka qenë një takim mbi dy orë. Di të them që në takime të tilla me të huajt, Ilir Meta është shumë interesant, më i vërtetë se në media, më realist dhe më në këmbë në tonë dhe prodhon stabilitet në rajon dhe të gjithë partnerët e kanë parë Metë si njeriun e gjetjes së balancave.

Ambasadorja Kim e ka bërë të qartë pozicionin e saj dhe ne nuk duhet të shkojmë pas politikës së Edi Ramës. Ne kemi një objektiv integrimin në BE, SHBA e ka bërë të qartë se e sponsorizon fort integrimin e vendit. Marrëdhëniet e opozitës me partnerë strategjikë, nuk janë individuale, janë midis institucione dhe duam apo jo janë për të vlerësuar.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x