36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

“Shtatori do bënte namin”/ Lesi ‘ironizon’ protesën e Metës: Ishte vetëm Edmond Spaho me shoferin e vet!

Botuesi i “Koha Jonë”, Nikollë Lesi e cilësoi të dështuar protestën e djeshme të Partisë së Lirisë. Lesi kjo proteste tregoi se opozita nuk është e bashkuar siç proklamoi gjatë verës se në shtator do vinte ndryshimi i madh.

“Meqë u bë gjithë ajo përgatitje se shtatori do bënte namin, kjo protestë duhet të kishte njerëz, të paktën 10-15 mijë veta.

Aty ishin vetëm njerëzit e Ilir Metës, kishte ardhur vetëm Edmond Spaho me shoferin e vet”, tha Lesi.

Sipas tij, Berisha duhet të ishte në protestë bashkë me grupin parlamentar të PD për të treguar se opozita është e bashkuar dhe e gatshme të rrëzojë Ramën siç pretendon.

“Kjo opozitë po vjen me dy gjela dhe kjo do krijojë probleme. Atje duhet të shkonte edhe Berisha dhe grupi parlamentar i PD për të treguar se jemi 1 dhe brenda vjeshtës do ta rrëzojmë Ramën siç kanë thënë”, u shpreh Lesi.

/javanews

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x