32.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

Rama publikon pamje të tunelit të Llogarasë: Po punohet me ritme të shpejta

Kryeministri i vendit Edi Rama ka shpërndarë pamje nga tuneli i Llogarasë.

Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Rama shkruan se në tunelin e Llogarasë po punohet me ritme të shpejta. Rama shton se kjo “vepër shkurton kohën si dhe rrit sigurinë rrugore drejt bregdetit të jugut”.

“Mirëmëngjes. Dhe nga tuneli i Llogarasë ku punohet me ritme të larta për veprën që shkurton kohën, ul kostot dhe rrit sigurinë rrugore drejt bregdetit të jugut, ju uroj një fundjavë të mbarë”, ka shkruar Kryeministri Rama.

Tuneli hap një portë të re në jug të vendit, që synon ta kthejë jugun e Shqipërinë në një atraksion turistik jo vetëm për vendin, por për të gjithë rajonin dhe pse jo edhe për Mesdheun.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fediramaal%2Fvideos%2F963761811683429%2F&show_text=0&width=560

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x