24.5 C
Tirana
23 / 06 / 2024

Rama: Aeroporti i Mynihut do të jetë operator i aeroportit të Vlorës

Në konferencën e bilancit të sezonit turistik kryeministri Edi Rama u shpreh puna për ndertimin e aeroportit të Vlorës po ecën mirë.

Kreu i qeverisë deklaroi se në bazë të marrëveshjes, operator do të jetë Aeroporti i Mynihut.

“Sot ne kemi të gjitha mundësitë të shikojmë atë që do jetë Shqipëria e 2030-tës si një potencë turistike në gjithë këtë rajon. Investimet që po bëhen janë të një proporcioni që e mundëson këtë ambicie. Madje edhe me një pjesëmarrje në rritjen e cilësisë së vendeve të punës dhe larimisë të këtyre vendeve të punës.

Aeroporti i Vlorës po ecën me ritme shumë të mira dhe është i garantuar nga marrëveshja me aeroportin e Mynihut i cili do jetë operator i aeroportit të Vlorës”, tha Rama.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x