35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Publikohet data e hapjes së Lotarisë Amerikane/ 33 ditë afat për

Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024, e njohur ndryshe si Lotaria Amerikane, fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore Ditore (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 8 nëntor 2022, në orën 12:00 të mesditës, me orën standarde lindore (EST) (GMT-5).

Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person.

Versioni anglisht i Udhëzimeve të Programit DV-2024 në formatin PDF është i vetmi version zyrtar.

Përkthime jozyrtare në gjuhë të tjera do t’i shtohen kësaj faqeje interneti kur ato bëhen të disponueshme thuhet ne faqen zyrtare te Lotarise amerikane.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x