31.5 C
Tirana
19 / 06 / 2024

Piktori i shquar Pashk Përvathi – Mjeshtër i Madh, ekspozitë në Tetovë

Piktori Pashk Përvathi, që ka vlera kombëtare në artin e tij të pikturës, ishte dje në hapjen e ekspozitës së tij personale në qytetin e Tetovës në Maqedoninë e Veriut.

Përvathi tashmë pritet nga të gjitha trevat shqiptare si një artist i madh, origjina e të cilit është Lezha. Por jo vetëm, ai ka hapur ekspozita në disa shtete dhe është pritur me vlerësime.

Pikturat e tij janë mbresëlenëse dhe plot jetë.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x