32.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

Parku i Shtëpisë së Pavarësisë, Rama në Vlorë: Do bëjmë seri me pllaka bronzi me emrat e frimëtarëve të Pavarësisë

Kryeministri Edi Rama ka vizituar mbrëmjen e 7 korrikut parkun më të ri të Vlorës, Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë. Rama deklaron se puna që është bërë në Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë është perfekte.

“Të bëjmë një seri me pllaka bronzi me emrat e të gjithë atyre që kanë firmosur pavarësinë. Çdo pllakë ka një emër, dhe emrat janë të çarë, tejpërtej pllakës dhe me ndriçim poshtë që natën të duken emrat. Si një fushë me xixëllonja për gjithë firmëtarët e pavarësisë. Shumë bukur”, tha Rama.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x