25.5 C
Tirana
25 / 06 / 2024

Mevlan Shanaj i drejtohet PD si themelues i saj: Merruni me aventurë tjeter, lërini filmat

Regjizori i njohur Mevlan Shanaj ka reaguar ndaj propozimit të Enkelejd Alibeajt për të ndaluar shfaqen e filmave të para viteve 90-të. Deklarata e plotë…

“Më thanë që Alibeaj paska propozuar në Kuvend ndalimin e filmave të para 90 ! Nëse është kështu, (siç edhe po më kërkon media të prononcohem)… si themelues i PD, ndiej trishtim të konstatoj kētë kërkesë absurde nga PD. Ju them ketyre PD- isteve, se këtë ide, mes shqiptarëve nuk e përkrahin as 3 % e popullates… Duket që po me këtë përqindje do ndahen zgjedhjet e ardhshme nese hidhni teza te tilla. Korrigjoni shënjestrën nese seriozisht mendoni se duhet ndryshuar Shqipëria! Kjo mendësi është pa asnjë vlerë ndryshimi! Do të ndodhë të shtohet shikueshmëria si për çdo gjë të ndaluar! Shoqëri e çuditshme, kaq shume të dashuruar keta politikanë me çensurën në Art! Koha e ka bërë shkëlqyeshëm përzgjedhjen dhe seleksionimin. Merruni me ndonjë aventurë tjetër! Populli di vetë cfarë zgjedhë, nuk mund t’i imponohet asnje instrument politik.”

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x