24.5 C
Tirana
23 / 06 / 2024

Integrimi/ Rama thirrje Shkupit: Pranoni propozimin francez! Do kërkojmë ndarjen nëse e refuzoni

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje Maqedonisë së Veriut të pranojë propozimin francez për zhbllokimin e integrimit evropian. Në një intervistë për “Canale 5” në Shkup,  Rama i kërkoi Maqedonisë së Veriut që të mos lejojë që ai të qëndrojë në derën e BE-së edhe për 17 vite të tjera.

Të them, pranoje se nuk do të ketë propozim tjetër. Është finalja. Nuk është e nevojshme të qëndroni në derën e BE-së edhe për 17 vjet. Dera duhet të jetë e hapur dhe për këtë arsye do të mund të diskutohen të gjitha çështjet përmes dialogut mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Hape këtë derë, hape tani”, tha Rama.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x