23.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

I ka premtuar hotel Sgarbit? Rama: Nëse do ndërtonte hotel ai, do ishte bordelloja më e madhe e ndërtuar ndonjëherë

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetari italian i Rai 3, nëse i ka premtuar një koncesion kritikut italian të artit dhe mikut të tij, Vittorio Sgarbi.

Gazetari Giorgio Mottola tha se fjalët qarkullojnë se Sgarbit i është premtuar ndërtimi i një hoteli me lehtësira nga qeveria.

Rama e ka kthyer në batutë, duke thënë se nëse Sgarbi do të ndërtonte një hotel, do të ishte ‘bordelloja më e madhe e ndërtuar ndonjëherë’.

Gazetari: Keni premtuar një PPP për Vittorio Sgarbin?

Edi Rama: Po kush i thotë këto….

Gazetari: I keni premtuar një hotel me lehtësira..

Rama: Po si mundet, nëse do i jepnim një hotel me PPP Sgarbit, atëherë ajo do ishte bordelloja më e madhe që do ishte ndërtuar ndonjëherë.

Se ju flisni me thashetheme, po faktet ku janë? Nëse do i japim një hotel (bordello) Sgarbit, ku është? Ku është bordelloja? Si mund t’i harxhoni kohën qytetarëve italianë duke folur pa fakte.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x