23.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

FOTOFAKT/ Ta duash jetën… me pasionin e dhimbjes!

Kjo foto ka prekur njerëz të panumërt Është marrë në një kamp refugjatësh në kufirin sirian. Babai në foto ka vetëm njërën këmbë, kurse këmbën tjetër e ka prerë në bazën e kofshës. Me patericat e tij që mbështesnin këmbën, ai qëndroi në hyrje të kampit të refugjatëve, duke mbajtur djalin e tij lart me të dyja duart. Djali i tij nuk ka as krahë dhe as këmbë. Pavarësisht se të dy ishin të hendikepuar fizikisht, ata kishin buzëqeshje të lumtura në fytyrë…

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x