31.5 C
Tirana
19 / 06 / 2024

FOTO/ “Vendimi final”, në Spanjë zbulojnë dilemat e Laporta-s, sa shumë zëvendësues për Xavi-n

Në mënyrë të papritur, në shtëpinë e Barcelonës është rikthyer edhe një herë diskutimi në lidhje me trajnerin për sezonin e ri. Pavarësisht se pak kohë më parë, Xavi u konfirmua në krye të ekipit, mjaftoi një deklaratë e këtij të fundit për të përmbysur situatën. Pavarësisht se Xavi insiston se do të jetë në krye të ekipit edhe vitin tjetër, mediat kanë një tjetër version.

Dy të përditshmet pranë klubit bluagrana, Mundo Deportivo dhe Sport shtrojnë pyetjen: Kush do të jetë trajneri i Barcelonës. Në mendjen e presidentit Laporta janë disa versione, ku më kryesori është të shkarkojë Xavi-n. Mes emrave që shihen si pasuesit e tij janë De Zebri, Thiago Motta, Tuchel dhe Flick: “Vendimi i madh”, shkruan Sport në faqen e parë.

Ndërkohë, Mundo Deportivo e ngushton pak listën, ku janë Xavi, do të qëndrojë apo jo, ndërsa si zëvendësues ka dy emra, Rafa Marquez dhe Flick: “Vendimi final”, shkruan Mundo Deportivo në faqen e parë.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x