18.5 C
Tirana
21 / 05 / 2024

Bie vala e të nxhetit afrikan, e premtja sjell ulje temperaturash

Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga vala e të nxehtit afrikan, ku temperaturat kanë kaluar 40 gradë celsius.

Por duke nisur nga dita e premte temperaturat do të pësojnë një ulje të ndjeshme sa i përket vlerave maksimale.

Bie vala e të nxhetit afrikan, e premtja sjell ulje temperaturash

Ditën e premte temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 27 gradë celcius, ndërkohë që moti parashikohet me vranësira të dendura të cilat herë pas herë do të shoqërohen me stuhi shiu dhe shkarkesa elektrike.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x