25.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

Bardhi përfundon dëshminë në SPAK: U pyeta nëse i qëndroj akuzave për Olsi Ramën

Gazmend bardhi ka përfunduar sot dëshminë para prokurorëve të SPAK.

Për mediat ai deklaroi se dosja “Xibraka” është rihapur.

“Isha në cilësinë e personit që kam dijeni. U pyeta nëse i qëndroj denoncimit për Olsi Ramën dhe konfirmova qëndrimin tim. Kam besim tek SPAK. E nxis të veprojë në përputhje me ligjin dhe në mënyrë të paanshme dhe e pandikuar politikisht. Nuk bëj poltiikë kur i drejtohem kësaj godine’” – tha kreu i Grupit të PD.

Kujtojmë se Bardhi është kallëzuar nga Olsi Rama për dëshmi të rreme. Kreu i Grupit të PD iu shmang dy herë më parëpyetjes nga SPAK derisa organi i akuzës i caktoi datën e re, atë të sotmen.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x