36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

Asambleja e Përgjithshme e OKB / Rama e Xhaçka udhëtojnë në SHBA

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka kanë udhëtuar në Neë York në SHBA. Rama do të kryesojë delegacionin shqiptar për në sesionin e 77 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB.

Gjatë qëndrimit në Nju Jork, Ministrja Xhaçka do të mbajë disa takime dypalëshe me homologët nga, Japonia, India, Finlanda etj, si dhe do të marrë pjesë në disa evente të nivelit të lartë si:

Takimi i Komisionit të Partneritetit Karta e Adriatikut – SHBA;

Takimi Ministror i Grupit Feminist për Politikë të Jashtme +;

Simpoziumi Gratë, Paqja dhe Lidershipi:

Arritja e Paqes dhe Sigurisë së Qëndrueshme përmes Lidershipit të Përgjegjshëm ndaj Gjinisë.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x