35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Ajax i Amsterdamit fitime marramendëse me merkaton e lojtarëve që prej 2019


Me kalimin e Antony tek Manchester United, l’Ajax ka treguar dhe njëherë sesa aktiv është në tregun futbollistik. Që prej vitit 2019 ky klub ka shitur 6 futbollistë në klube të ndryshëm evropianë me një bilanc fantastik duke harxhuar vetëm 33 milionë euro dhe duke fituar në total shumën e pabesueshme 402.50 milionë euro! Ajax mund të quhet me plot gojë ” The Wolf of Wall street” i tregut futbollistik.

Më poshtë tabela e lojtarëve:

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x