28.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

33-vjetori i anëtarësimit të Shqipërinë në OSBE, ministri Hasani: Roli ynë, thelbësor dhe përkushtimi ynë i palëkundur

Ministri i Punëve të Jashtme Igli Hasani, ka reaguar sot në 33-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në OSBE.
Në një postim në rrjetin social “X”, Hasani shkroi se roli i Shqipërisë mbetet thelbësor dhe përkushtimi ynë i palëkundur.

“Duke festuar sot 33 vjetorin që Shqipëria u bë anëtare e Konferencës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë, tani OSBE. Mes sfidave të vjetra dhe të reja, roli i Shqipërisë mbetet thelbësor dhe përkushtimi ynë i palëkundur”, shkruan Hasani.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x