25.5 C
Tirana
26 / 06 / 2024

Si do të jetë moti për fillimin e javës

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga rryma ajri të freskëta të cilat do të ndikojnë klimë të freskët në territorin e Shqipërisë në fillimin e javës. 

Diel data 10 Korrik 2022

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare  në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5  me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      11/25°C
Zona e ulët          12/32°C
Zona bregdetare  15/31°C

Kosova, e Hënë data 11 Korrik 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare . Era do të jetë me drejtim Veri -Perëndim me shpejtësi 15 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 10°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të arrijnë vlerën 23°C -25°C .

E Hënë data 11 Korrik 2022

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta  në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5  me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      11/25°C
Zona e ulët          13/33°C
Zona bregdetare  17/32°C

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x