23.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

Parlamenti miraton rezolutën anti-korrupsion të PS, 76 vota pro, 2 kundër, asnjë abstenim

Kuvendi i Shqipërisë mriatoi pr. rezolutën anti korrupsion dhe mirëqeverisje të propozuar nga Partisë Socialiste. Kjo pr.rezolutë mori 76 vota pro, dy kundër dhe asnjë abstenim

Kuvendi ka miratuar sot rezolutën antikorrupsion të propozuar nga qeveria.

Rezoluta u miratua me 76 vota pro dhe dy kundër.

Kjo nisëm e kryeministrit Edi Rama kërkon të rrisë sundimin e ligjit, luftojë korrupsionin dhe të përafrojë legjislacionin shqiptar me atë të BE-së.

Vetë kryeministri ishte sot në Kuvend për të mbrojtur pr/rezolutën duke e bërë të qartë se komisioni i posaçëm nuk ka lidhje me punën e prokurorisë së Posaçme dhe ftoi opozitën ta votojë.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x