23.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

“Me zemër në atdhe”/ Elhaida Dani: Fitova ‘The Voice of Italy’ nga mbështetja e shqiptarëve

Takimi i Ramës në pallatin e sportit në Busto Arsizio, një lokalitet afër Milanos është konceptuar mes koncertit dhe fjalimeve.

Shumë këngëtarë të njohur mes tyre Elhaida Dani, Alban Skënderaj, Noizy dhe Elvana Gjata performuan hitet e tyre.

Këngëtarja shqiptare e cila është shqiptarja e parë që ka fituar “The Voice of Itali” bëri thirrje për solidaritet mes shqiptarëve.

“10 vite më parë erdha këtu e vogël me shumë ëndrra. Nisa një rrugëtim që nuk e di se ku më çonte.

Fitova “Thë Voice” falë mbështetjes që më dhatë. Uroj që shqiptarët gjithmonë të mbështesin njëri tjetrin. E di çdo të thotë të jesh shqiptar me këmbë jashtë e me zemër në atdhe” tha ajo.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x