11.5 C
Tirana
22 / 04 / 2024

LIVE/ Berisha në arrest, me flamuj të Shqipërisë dhe të PD, protesta: O sot o kurrë. E duam Shqipërinë si gjithë Europa

Po mbahet protesta e opozitës së bashkuar gjatë ditës së sotme në Bulevardin e Kombit në Tiranë.  Protesta po mbahet me moton “O sot o kurrë”.

Qytetarët kanë shpalosur edhe një sërë sloganesh të tjera si “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, “Rama ik”, etj.

Protestuesit mbajnë në duar flamuj të Partisë Demokratike dhe të Shqipërisë. Në shesh janë parë me mijëra qytetarë. Protesta vjen pas bashkimit të dy pjesëve të PD-së.

Kjo protestë po mbahet pa prezencën e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe liderit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x