35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Lagja e re e Zall Herrit, Rama: Pas pak ditësh hapen dyert e shtëpive për 49 familje

49 familje të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019, do të futen në shtëpitë e reja në Zall Herr. Lajmi është bërë me dije nga Kryeministri Edi Rama i cili teksa ka publikuar pamjet nga lagja e re, ka bërë me dije se 150 familje janë strehuar tashmë në shtëpitë e tyre në Zall Herr.

“Mirëmëngjes dhe me Zall Herrin ku deri tani kemi strehuar në shtëpi të reja 150 familje të prekura nga tërmeti, e për pak ditë do të hapen dyert edhe për 49 familje në lagjen e re, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama në rrjetin social Facebook.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x