32.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

Kryetarja e Parlamentit homazh për Agim Doçin: I këndoi pa pushim jetës, atdheut, lirisë, dashurisë dhe njerëzve

Zemra e Agim Doçit, poetit të talentuar, autorit të teksteve të shumë e shumë këngëve të ndjera kushtuar Shqipërisë dhe Kosovës, të dhjetra çmimeve të fituara në festivale, që i këndoi pa pushim jetës, atdheut, lirisë, dashurisë dhe njerëzve, pushoi së rrahuri.

Por artisti i poezisë do të jetojë në këngët, të cilave u dha jetë.

U prehsh në paqe, Mjeshtër

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x