23.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

Kërcënimi/ Komandanti i lartë rus: Putini duhet të pushtojë këto tre vende të NATO-s! Të korrigjojë gabimin e bërë nga Lenini dhe Stalini

Vladimir Putin duhet të pushtojë tre qytete në vendet kryesore të NATO-s, ka deklaruar një gjeneral rus.

Majori Nikolay Plotnikov, duke folur në televizionin shtetëror, tha se presidenti luftarak duhet të korrigjojë një “gabim historik” për ta rikthyer Rusinë në lavdinë sovjetike.

Komandanti tha se Moska duhet të kapë Narva në Estoni, Daugavpils në Letoni dhe Klaipeda në Lituani, raporton The Sun.

Ai beson se Vladimir Lenini dhe Joseph Stalin, ish-diktatorë rusë, shkaktuan një “padrejtësi” duke i lënë këto territore.

Tani miqtë e Putinit mendojnë se Moska duhet të rimarrë fortesat e Balltikut.

Ai gjithashtu shfrytëzoi rastin për të kërcënuar këto tre vende, duke u thënë atyre që të ndalonin së treguari mbështetje për Ukrainën.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x