25.5 C
Tirana
25 / 06 / 2024

Formacionet zyrtare/ Shqipëria për “jetë a vdekje” ndaj Izraelit, Reja me ndryshime të shumta, ndryshon skemën

E gjithë vëmendja është e fokusuar në Tel Aviv, aty ku Shqipëria e drejtuar nga Edi Reja do përballet me Izraelin.

Tashmë janë bërë publike edhe formacionet, me të dy përfaqësueset që i kanë njohur të gjithë me rreshtimet për takimin në Bloomfield Stadium.

Në krahun tjetër dhe tekniku izraelitas Hazan Alon mes mungesash në repartin e sulmit u ka besuar më të mirëve që ka në dispozicion pasi dhe një barazim do të ishte i mjaftueshëm për vendasit.

“Timonieri” i kuqezinjve, Reja ka preferuar të ndërrojë skemën, teksa nga 3-5-2 ka kaluar në 4-3-1-2.

Edoardo Reja ka hedhur në fushë të besuarit e tij për këtë takim pasi kërkohen vetëm 3 pikët.

Shqipëria e ka detyrim fitoren, si e vetmja mënyrë për të besuar e shpresuar te vendi i parë në grup. Aktualisht, Kombëtarja jonë është në vendin e 3-të me 1 pikë. Rivalët tanë janë mjaft komod, pasi kryesojnë grupin.

Formacionet:

Shqipëria (4-3-1-2): Berisha, Hysaj, Ismajli, Ajeti, Balliu, Gjasula, Abrashi, Laci, Asllani, Cikalleshi, Armando Broja/m.j

Formacionet:

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x