20.5 C
Tirana
21 / 05 / 2024

Arben Kraja, drejt largimit nga kreu i SPAK-ut/ Hapet gara për kandidatët e rinj

Arben Kraja është drejt largimit nga detyra si kreu i SPAK-ut.

Sot pritet të zhvillohet mbledhja e parë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, i cili pritet të nisë garën për kreun e ri të Prokurorisë së Posaçme.

Mandati i Arben Krajës përfundon në datën 18 dhjetor dhe si detyrim Këshilli duhet të hapë 3 muaj para garën.

Drejtuesi i SPAK-ut nuk ka të drejtë rizgjedhjeje, gëzon vetëm 1 mandat, kështu Kraja do të mbetet prokuror i SPAK-ut.

Më 19 dhjetor merr detyrën drejtuesi i ri.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x