32.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

Apeli i shton fajet Safet Gjicit: Katër vite e gjashtë muaj burg për korrupsion dhe jo për…

Gjykata e Posaçme e Apelit ka dënuar për “korrupsion” ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici.

Ndryshe nga Shkalla e Parë, që e fajësoi për “shpërdorim të detyrës” dhe e dënoi me 2 vjet burg, Apeli i Posaçëm ka vlerësuar ta dënojë Gjicin për “korrupsion” dhe ta dënojë me 4 vite e 6 muaj burg.

Për shkak të gjykimit të shkurtuar, Gjici duhet të vuajë përfundimisht 3 vjet burg.

Artikujt më të kërkuar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x