31.5 C
Tirana
19 / 06 / 2024

Amerikanët i shkojnë te “dera” Kim Jong-unit, bashkojnë forcat me Korenë e Jugut 

Forcat amerikane i kanë shkuar te “dera” Kim Jong un-it! Ato kanë marrë pjesë në një stërvitje të përbashkët me ushtrinë e Koresë së Jugut, pranë zonës së çmilitarizuar që ndan dy Koretë.

Dy vendet kanë filluar stërvitjet e mëdha në terren pas ndërprerjes për shkak të pandemisë së koronavirusit. Ushtarët përdorën në stërvitje tanket amerikane si dhe helikopterët “Apache”.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x