12.5 C
Tirana
01 / 03 / 2024

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet me alternime vranësirash si dhe kthjellime pas orëve të mesditës.

Era do të jetë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri 10m/s. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-3ballë.

Temperaturat parashikohen, në zonat malore -3 deri 8°C, në zonat e ulëta 0 deri 17°C dhe në zonat bregdetare 2 deri 16 °C.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x