36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

Zhvillohet mbledhja e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin

Nën drejtimin e Kryetares së Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, sot u mblodh Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, për vijimin e mbledhjes për mocionin e 1/10 të deputetëve përfaqësues të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike “Për ndjekjen e procedurës parlamentare për konstatimin e pavlefshmërisë dhe mbarimit të mandatit të deputetes Olta Xhaçka” dhe të 15 deputetëve të opozitës për kërkesën e tyre për mocion “Për ndjekjen e procedurës parlamentare për konstatimin e pavlefshmërisë dhe mbarimit te mandatit të deputetes Olta Xhaçka”.

Në mbledhje u vendos që brenda një periudhe dyjavore , relatorët e çêshtjes të përgatisin raportin e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin për tia kaluar për shqyrtim seancës plenare.

/pena.al

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x