25.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

Votimi i Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion, Basha: Një tjetër strukturë false e një qeverie të zhytur në korrupsion. Nëse doni të mbështesni SPAK…

Kryetari i PD zyrtare Lulzim Basha në fjalën e tij në parlament, ka folur edhe për votimin në Kuvend për Komisionin e Posaçëm Antikorrupsion.

Basha tha se kjo është një tjetër strukturë false e Rilindjes, duke shtuar se janë në Kuvend 8 komisione të tjera e na duheshka edhe një tjetër. Më tej, Basha u shpreh se nëse qeveria do që të mbështesë SPAK, duhet që të votojë për amandamentet e propozuara nga PD.

Lulzim Basha: A thua se nuk mjaftojnë 8 komisione, dashka dhe një tjetër. Prej 1 muaji, në parlamentin e Shqipërisë janë prezantuar amendamentet e PD për të financuar SPAK. Kjo qeveri ndodhet e zhytur derri në grykë me afera. Nuk keni pranuar asnjë amandament të propozuar nga PD. Komisioni i radhës është një gjethe fiku për një maxhorancë, që është zhytur në afera korrupsioni dhe kjo dallohet qartë.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x