31.5 C
Tirana
19 / 06 / 2024

Veliaj takon drejtuesin e shumicës në Senatin amerikan: Krenarë ta kemi mik dhe aleat!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ndodhet për një vizitë në Uashington, ku ka zhvilluar një sërë takimesh të rëndësishme në Kongresin dhe Senatin Amerikan. Veliaj u prit nga kryetarja e Kongresit, Nensi Pelosi, si dhe nga ish kandidati për President të SHBA-së, senatori Mitt Romney.

Por sot, Veliaj ka shpërndarë foto nga një takim me udhëheqësin e shumicës në Senat, Chuck Schumer.

“Një nder i madh të takoj udhëheqësin e shumicës në Senat, senatorin Schumer, në Kapitol Hill. Ai është një golashënues i vërtetë, numri 10 në futboll, për çështjet e komuniteti, veçanërisht komunitetit shqiptar në shtetin e Nju Jorkut dhe më gjerë. Jemi krenarë që e quajmë mik dhe aleat” – thotë Veliaj në postimin e tij

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x