19.5 C
Tirana
19 / 05 / 2024

Tentoi vetëvrasjen/ Aktorja akuzon producentin e njohur për abuzim seksual. E kam mbajtur gojën të mbyllur për një kohë të gjatë

Aktorja e “Fresh Off the Boat” Constance Wu pretendon se është ngacmuar seksualisht nga producenti i njohur, emrin të cilit nuk ia bëri të ditur.

Wu rrëfeu se gjatë sezonit inaugurues të shfaqjes në 2015, ai i kërkoi asaj që të drejtonte të gjitha çështjet e biznesit pas tij dhe t’i thoshte asaj se çfarë të vishte”.

“Fresh Off the Boat” ishte shfaqja ime e parë televizive,” tha Wu.

“Unë u futa në këtë botë, unë nuk kam dikë që të më suportojënë këtë industri dhe për shkak se isha 30 vjeç, njerëzit mendonin se e dija se çfarë po bëja. Më bëri paranojaka dhe të ndihesha në siklet.”

Aktorja teksoi se gjërat morën një kthesë kur ajo dhe producenti morën pjesë së bashku në një ngjarje sportive. Atje, ai dyshohet se i vendosi dorën në kofshën e saj, dhe e përkedhelte.

Wu pretendon se ajo i kërkoi atij të ndalonte dhe të dy më vonë e lanë pas incidentin.

“Kam mbajtur gojën mbyllur për një kohë vërtet të gjatë për shumë ngacmime seksuale dhe frika që kam marrë në dy sezonet e para të shfaqjes.

Sepse, pas dy sezoneve të para, një herë ishte një sukses, një herë nuk kisha më frikë të humbisja punën time, atëherë munda të filloja t’i thoja ‘jo’ ngacmimeve, ‘jo’ frikës”-, tha ajo, për Variety.

“Dhe, kështu mendova, ‘E dini çfarë? Unë e  mbajta të  fshehur atë, askush nuk duhet ta dijë, unë nuk duhet të njollos reputacionin e këtij producenti aziatiko-amerikan, nuk kam pse të njollos reputacionin e shfaqjes’.”

“Fresh Off the Boat” përfundoi ecurinë e tij gjashtë-sezonale në shkurt 2020.

Ylli e shkroi librin e saj gjatë pauzës së saj të gjatë nga syri i publikut. Ajo mori një pushim tre-vjeçar nga mediat sociale pasi u përball me reagime të forta për postimin në Tëitter se ishte  “aq e mërzitur” dhe “duke qarë fjalë për fjalë” për rinovimin e “Fresh Off the Boat” në vitin 2019.

Ajo madje tentoi vetëvrasjen përpara se një mik i saj të ndërhynte për t’i shpëtuar jetën.

“Për fat, një mik më gjeti dhe më çoi me shpejtësi në urgjencë. Ishte një moment i frikshëm që më bëri të reflektoj dhe ta dua më shumë jetën time,” shpjegoi ylli i “Hustlers” në një postim në Twitter në korrik. “

“Për vitet e ardhshme, e lashë mënjanë karrierën time për t’u fokusuar në shëndetin tim mendor. Pas një pushimi të vogël nga Hollivudi dhe shumë terapisë, ndihem mjaft mirë që po rikthehem (të paktën për pak). Edhe pse kam frikë, kam vendosur të bëhem trime dhe të ndaj historinë time që të mund të ndihmojë dikë me të tyren.”/m.j

Tentoi vetëvrasjen/ Aktorja akuzon producentin e njohur për abuzim seksualL E kam mbajtur gojën të mbyllur për një kohë të gjatë
Tentoi vetëvrasjen/ Aktorja akuzon producentin e njohur për abuzim seksualL E kam mbajtur gojën të mbyllur për një kohë të gjatë
Tentoi vetëvrasjen/ Aktorja akuzon producentin e njohur për abuzim seksualL E kam mbajtur gojën të mbyllur për një kohë të gjatë
Tentoi vetëvrasjen/ Aktorja akuzon producentin e njohur për abuzim seksualL E kam mbajtur gojën të mbyllur për një kohë të gjatë

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x