25.5 C
Tirana
25 / 06 / 2024

Tajfuni Hinnamnor, anulohen mbi 100 fluturime për shkak të erërave të forta në Japoni

Mbi 100 fluturime janë anuluar dhe shërbimet hekurudhore janë pezulluar për shkak të erërave të forta dhe shirave të rrëmbyer, me tajfunin Hinnamnor që ka goditur jugperëndimin e Japonisë.

124 fluturime u anuluan brenda disa orëve duke shkaktuar radhë e kaos në aeroportet e vendit.

Tajfuni pritet të sjellë edhe më shumë shi, teksa po zhvendoset drejt veriut të vendit dhe pritet që brenda kësaj të marte, të kalojë nga tajfun në një ciklon ekstra-tropikal.

Zyrtarët shtetërorë vazhdojnë thirrjet për qytetarët që të jenë vigjilentë e të kujdesshëm, sidomos nga erërat e forta.

/aleka

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x