36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

“Situata në PD degjeneroi…!”/ Topi: Zgjidhja nuk vjen dot më nga partitë politike shqiptare

Ish-presidenti Bamir Topi, i ftuar këtë pasdite në “Kjo Javë” me Nisida Tufën, tha se nuk e sheh zgjidhjen e situatës politike me partitë politike shqiptare.

Ai tha se çdo nismë që shkon në Parlament, gjen një mur të lartë tek partia “e kryeministrit”, siç e quan ai.

“Zgjidhja është sipas meje, e tillë që nuk vjen dot më nga partitë politike shqiptare, nëse duhet ta kërkoj diku, nuk kam ku e kërkoj, dhe flas në pozitat e një qytetari normal. Që dua të shoh që vendi të ketë zgjedhje normale, që të garantojë rrotacionin e elitave.

Çdo nisëm që shkon sot në Parlament, gjen një mur të lartë tek partia e kryeministrit. Sepse ai është në komoditet, nuk është tolerant për të toleruar një lojë tjetër që do të forcojë demokracinë, me ndryshimet e 2008 i ka garantuar vetes jetë të gjatë”, tha Topi.

I pyetur se cila është zgjidhja që ai mendon se mund të ndihmojë në zgjidhjen e situatës në PD, Topi u shpreh: Kur pata dhënë një propozim për zgjidhje, pata parë një tendencë të qartë që përfaqësuesit e lartë të PD tentonin të privatizonin Siglën, emrin e të merrni çelsat, deri këtu degjeneroi.

Askush nuk mund ta rrëzojë historinë e PD, kush mendon t’i minimizojë bën gabimin më të madh. Pata propozuar që shkoni në një sigël tjetër, arshivoni këtë sigël. Të jeni të sigurtë që njerëzit do vinë të afrohen./javanews

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x