28.5 C
Tirana
18 / 05 / 2024

Shtatori i “betejave”   Slug:shtatori-i-betejave


Muaji Shtator pritet te jete jo si Shtatoret e tjere politike.

Konfigurimi i ri i opozites, ku tashme kemi nje PD te percare me kryetar “non grata” dhe nje parti te vjeter me emer te ndryshuar si “PL” ose Partia e Lirise, pritet te ndeze luften politike ne vend. Dy emrat me te vjeter ne politike, qe nga nisja e pluralizmit, Sali Berisha e Ilir Meta, kane premtuar te sjellin nje fryme e alternative te re per rrezimin e pushtetit te Edi Rames qe ata e quajne regjim. Komplikacionet e drejtimit te opozites vijne pikerisht nga lideret e tyre. Sali Berisha eshte shpallur “non grata” edhe nga Mbreteria e Bashkuar dhe nga ana tjeter, Ilir Meta do te duhet te perballet me inicialet e emrit te vet ne dosjet e ish sigurimit te shtetit. Kjo e ben luften politike interesante, edhe per faktin se qeveria eshte nen sulmin e perditshem nga ana e opozites te aferes se incineratoreve. Pritet qe keto e shume te tjera, te pakten te nisin zbardhjen e tyre ne Shtator.

Pritet qe keto e shume te tjera, te pakten te nisin zbardhjen e tyre ne Shtator.

admin

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x