24.5 C
Tirana
23 / 06 / 2024

Shqiptarja e vetme pilote e Forcës Ajrore: Profesioni s’ka gjini, mjafton dëshira…

11 pilotë të rinj do t’i shtohen Forcës Ajrore, pas përfundimit të kursit të përgatitjes së pilotëve ushtarakë helikopteri.

Nëntogerja Armela Murati është e vetmja vajzë pjesë e këtij grupi të sapodiplomuarish. në një lidhje me emisionin Good Morning Albanians ajo që cilëoi ndjekjen e kursit si vendimin më të mirë që kam marrë.

Nëntogerët Armela Murati është e vetmja vajzë që është pjesë e këtij grupi të sapodiplomuarish. në një lidhje me emisionin Good Morning Albanians ajo qe cilësoi ndjekjen e kursit si vendimin më të mirë që kam marrë.

“Jam shumë e nderuar dhe mendoj se është vendimi më i mirë që kam marrë. Presim t’i shërbejmë atdheut me nder e përkushtim”, thotë pilotja.

Ajo tregoi se djemtë e tjerë në kurs kanë qenë shumë mikpritës duke mos i krijuar asnjë lloj ndenje inferioriteti për faktin se është vajzë. Të qenët vajzë tha Armela nuk të pengon të bësh çfarëdo profesioni, mjafton dëshira dhe puna.

“Unë kam qenë shumë me fat, të gjithë kanë qenë shumë mikpritës s’e kam ndjerë asnjëherë diferencës. Në Farkë ka edhe vajza që punojnë kështu që nuk jam vetëm, kështu që vajza ka në çdo fushë. Më kanë shkruar shumë vajza që më pyesin si ja kam dalë. Mund të them se në çdo profesion mund të arrihet me punë dhe nëse ke dëshirë”, tha pilotja.

/EuroNews

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x