11.5 C
Tirana
22 / 04 / 2024

Rëndohet bilanci/ Shpërthimi i fuqishëm në Lushnjë, 1 i vdekur e 8 të plagosur, mes tyre edhe deputeti i PS

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në magazinën në pronësi të deputetit socialist Bujar Çela në Lushnje. Shpërthimi ndodhi rreth orës 16:20 minuta.

Burime për mediat bëjnë me dije se kemi të bëjmë me 1 të vdekur dhe 8 persona kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë dërguar në spital. Mes të plagosurve është edhe deputeti i PS-së, Bujar Çela.

Mësohet se në spital, të plagosur janë 8 persona. Të plagosurit janë transportuar nga Lushnja drejt Tiranës, ndersa deputeti Çela i eshte nenshtruar nderhyrjes kirurgjikale.

Dyshohet se vinçi që punonte në kantier per vendosjen e profileve te hekurit ka hasur në telat përcjellës të energjisë elektrike. Ngjarja ka ndodhur tek vendi i njohur si ‘rrethrrotullimi i plasmasit.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x