32.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

Rama-Biden, flet Yuri Kim: Kemi përgjegjësi për të adresuar sulmin e paprovokuar të Rusisë ndaj një shteti sovran

Ambasadorja e SHBA në vend, Yuri Kim, publikoi në Twitter mesazhin rreth fotos së kryeministrit Rama me presidentin amerikan Joe Biden në New York.

“Joe Biden dhe Edi Rama janë në New York këtë javë, së bashku me liderë të tjerë botërore në kuadër të takimeve të OKB-së.

Si pjesëtarë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, kemi përgjegjësinë që të adresojmë sulmin e paprovokuar dhe të pajustifikueshëm ndaj një shteti sovran, Ukrainës”, shkroi Yuri Kim në Twitter./m.j

Rama-Biden, flet Yuri Kim: Kemi përgjegjësi për të adresuar sulmin e paprovokuar të Rusisë ndaj një shteti sovran

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x